piątek, 21 września 2012

Dieta dla naszej urody + filmik

Cześć :)
 Kilka osób prosiło o notkę jak należy się odchudzać a więc jest. Zastanawiacie się jak stracić na zbędne kilogramy? Co należy robić by mieć zgrabną sylwetkę? I jak uniknąć efektu jojo ? To wszystko w dzisiejszej notce. Zapraszam :) 

Podstawą odchudzania jest zdrowe odżywianie. Chcąc stracić na wadze nie możemy się głodzić! Należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii. Po drastycznym odchudzaniu czyli po głodzeniu się nieunikniony jest efekt jojo i ucierpi na tym nasze zdrowie a przecież to ono jest najważniejsze. 

1.Jak zdrowo się odżywiać

Podczas odchudzania musimy jeść często ale w małych ilościach. Odstępy pomiędzy posiłkami powinny być równe. Najważniejsze jest śniadanie, które dostarcza nam energii - niezbędnych węglowodanów. Polecam ciemne pieczywo na zakwasie ideale na śniadanie. W naszej diecie powinniśmy zawszeć produkty bogate w białko, takie jak ryby,chude mięso, migdały, jajka i wiele innych produktów spożywczych. Jeśli chodzi o czerwone mięsko (wieprzowina,jagnięcina,wołowin) to powinniśmy je ograniczać ponieważ zawiera ono dużo cholesterolu.. kilka razy w miesiącu w zupełności wystarczy. Aby schudnąć powinniśmy zjadać w ciągu dnia mniej kalorii niż spalamy. 
W zdrowym odżywianiu bardzo ważna jest woda, jest niezbędna do właściwego trawienia oraz przemiany materii, udowodniono również, że przyśpiesza metabolizm. :) Chroni ciało przed odwodnieniem, które poza skutkami zdrowotnymi spowalnia nasz metabolizm. 

Chcąc zdrowo się odżywiać pamiętajmy też o owocach i warzywach, które dostarczą nam witamin. :) (warzywa jemy do woli, a owoce ograniczamy bo zawierają dużo cukrów) Pamiętajmy również aby nie jeść ogórka z innymi warzywami bo nie ma in żadnych wartości odżywczych a dodatkowo zabija witaminy innych warzyw.

2. Aktywność fizyczna :)

Drugim bardzo  ważnym elementem odchudzania jest aktywność fizyczna. Polecam aerobik! Są to skuteczne i trochę męczące ćwiczenia. Można się zapisać na takie zajęcia w klubie fitness lub ćwiczyć w domu a to naprawdę świetna zabawa a przy tym dobra dla zdrowia i figury. W następnej notce może pokaże kilka podstawowych kroków aerobowych :) Polecam również aquagym czyli aerobik w wodzie. To również dobra zabawa ale w brew pozorom te ćwiczenia są baardzo męczące i osobiście wole tradycyjne ćwiczenia.
Poza aerobikiem możemy również biegać.. Słuchawki w uszy i przebieramy nogami :) Biegniemy swoim tempem i wyznaczony przez siebie dystans.. z każdym dniem biegamy dłużej :) Już po tygodniu ćwiczeń będą efekty :) Nasze ciało będzie jędrniejsze, mięśnie się powiększą a dodatkowo stracimy na wadze. 

Odchudzając się musimy uważać aby nie przesadzić ! Bo nie trudno jest wpaść w anoreksje a to już poważna choroba i sami sobie z nią nie poradzimy. Ja osobiście nigdy nie miałam problemów z wagą ale ćwiczę dla zdrowia i dla zabawy :) 


Na koniec przygotowałam krótki filmik z naszymi zdjęciami i wokalem xd 
Zapraszam do komentowania i obserwowania bloga :) 


Pozdrawiam! 
Kasia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz